Szybowcowa 23,
Wrocław, 54-130

Regulamin gry i zabawy w bowling.

Zasada generalna. Aby ułatwić naszym gościom korzystanie z kręgielni, przedstawiamy poniżej warunki konieczne do spełnienia i umożliwiające bezpieczną oraz przyjemną grę. Nasze tory bowlingowe są naszą wizytówką, a najważniejsza dla ich prawidłowego działania jest czystość. Prosimy więc nie wnosić, ani nie spożywać jedzenia i picia oraz nie palić papierosów na rozbiegu, czyli tej części toru ,na której znajduje się gracz wykonujący rzut (część zbudowana z jaśniejszych paneli).

Przestrzeganie poniższych zasad pozwoli Państwu w pełni cieszyć się tą cudowną zabawą.

1. Obuwie bowlingowe.

Zanim wejdziesz na rozbieg koniecznie musisz zmienić zwykłe obuwie na specjalne buty do gry w kręgle. Ważne! Nie są to zwykłe buty sportowe, dlatego również obuwie typu sportowego należy przebrać.

2. Kula bowlingowa.

Kula do gry w bowling powinna być dobrana indywidualnie do możliwości poszczególnych graczy. Jeśli nie wiesz jaka waga kuli jest najlepsza dla Ciebie, poproś pracownika naszej obsługi, aby pomógł Ci w jej doborze. Pamiętaj! Kulę trzymamy trzema palcami (środkowym, serdecznym i kciukiem). Palce muszą swobodnie wychodzić z otworów z kuli. Ważne by nie była zbyt lekka , ponieważ należy ją toczyć po torze, a nie rzucać na niego, gdyż rzucenie kuli na tor może spowodować uszkodzenie zarówno kuli, jak i toru. Jeśli dojdzie do uszkodzeń wynikających z nie właściwego zachowania na torze, koszt naprawy toru lub wymiany kuli ponosi gracz, który spowodował uszkodzenie.

Używaj wyłącznie jednej kuli, ponieważ ilość kul używanych jest określona, a każdy z naszych gości powinien mieć możliwość doboru właściwej kuli do gry.

Pamiętaj! Kula bowlingowa to nie piłka, jest ciężka , więc używaj jej wyłącznie do gry na torze. Nie podnoś jej zbyt wysoko, szczególnie ponad głowę innych gości, gdyż spadając może spowodować poważny wypadek.

3. Zachowanie podczas gry.

Na rozbiegu może przebywać wyłącznie osoba, która właśnie wykonuje rzut. Inni gracze powinni znajdować się poza rozbiegiem, czyli poza powierzchnią zbudowaną z paneli. Pamiętaj, aby nie przeszkadzać innym graczom na sąsiednich torach, pozostań tylko na swojej części rozbiegu. To pozwoli wszystkim dobrze się bawić .

Jeżeli wykonujesz swój rzut, a na sąsiednim torze z prawej strony inny gracz jest gotowy do wykonania rzutu, pozwól mu pierwszemu wykonać rzut. To będzie świadczyć o Twojej wiedzy w zakresie etyki sportowej w bowlingu!

Nigdy nie wykonuj rzutu, jeśli zapora przed kręglami (Sweep) jest opuszczona! Uszkodzenie zgarniacza niesie za sobą ogromne koszty, które będziesz musiał ponieść, jeżeli wina będzie leżeć po twojej stronie.

Nie wolno wykonywać rzutu jeśli kręgle są nie oświetlone.

Nie wolno wykonywać rzutu równocześnie dwoma kulami. W przypadku gdy Twoja kula nie wróciła na podajnik, nie rzucaj kolejnych kul, lecz poinformuj obsługę klubu o problemie.

Pamiętaj! Nigdy nie wchodź na tory (parkiet za czarną linią)!

4. Rezerwacje.

W przypadku rezerwacji toru, należy się zgłosić się na 10 minut przed rozpoczęciem gry, jeżeli klient nie przyjedzie o wyznaczonej godzinie, rezerwacja zostaje anulowana, a tory zadyspanowane. Jeżeli klient poinformuje recepcję, że się spóźni i poprosi o przetrzymanie toru, zapłatę za tory należy uiścić licząc od godziny na którą tor był zarezerwowany.

Rezerwacje dokonane z wyprzedzeniem kilku dniowym należuy potwierdzić dzień przed rezerwacją do godziny 16:00. Rezerwacje nie potwierdzone podlegają anulowaniu. Na terenie kręgielni obowiązuje zakaz konsumpcji żywności i napojów wniesionych z zewnątrz.

Dziękujemy za przestrzeganie zasad kulturalnej i bezpieczniej gry w bowling.

Pozostający do Twojej dyspozycji personel klubu.